Günlük yaşantımızda tüketmekte ve tüketecek olacağımız ürünlerin bozulmadan saklanmasını sağlayarak, tüketiciye sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasını oluşturmaktadır. Birden fazla adı yorumlama şekline sahip olarak hem buzhane, hem soğuk oda, hem de soğuk hava depoları olarak da adlandırılabilir.

Söz konusu olan ve merak konusu uyandıran Buzhane Maliyeti ise yapılacak olanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Yani küçük bir şey isterseniz daha uyguna gelebileceği gibi daha büyük alanlarda da daha maliyetli olduğunu belirtebiliriz. Birde sıcaklık derecesinin durumuna göre de fiyat farklılıkları her zaman için yaşanabilmektedir.

Gıda sektörünün olmazsa olmazları  arasında yer alan ve uzun yıllar boyunca kullanıma açık olan ürünler arasında bulunan buzhane, kullanım alanına bağlı olarak son derece fazla verim sağladığı söylenebilir.

Buzhane ve Kullanım Alanları

Birden fazla kullanım alanı bulunan ve kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerden beri büyük bir ihtiyaç olan “Buzhane“, oldukça kullanışlı bir soğutma şeklidir. Tüketilmesi gerekli olan günlük ve tarihi belli olan ürünlerin bozulmadan aynı taze hali ile kalmasını sağlayarak ziyan olmasını engellemektedir. Ticari faaliyetlerde zararın minimuma düşürülmesini sağlayarak kar marjlarının daha da artmasına vesile olmaktadır. Örnek verecek olursak kullanım alanlarında oldukça yaygın olduğunu da fark edebileceksiniz. Marketler zincirinde, et ve süt ürünleri imalat depolarında, et ve et ürünleri işleme tesislerinde, laboratuvar ve hastanelerde, soğuk ve donmuş muhafaza tesislerinde ve ilaç ile tıbbi malzeme depolarında çok fazla karşılaşabilmekteyiz.

Buzhaneler

İmalatçısı tarafından tüketicisine özel olarak projelendirme yapıldıktan sonra imalatı gerçekleştirilen Buzhaneler, son derece verimli ve son derece kullanışlı olmaktadır. Ticaretin daha akıcı olmasını sağlayarak, tüketicinin de daha sağlıklı ürünler tüketmesine yardımcı olarak her iki tarafından menfaatine olan bir ürün olmayı başarmıştır. Her ne kadar geçmiş yıllarda dahi kullanılmış olsa da şimdiki üretimlerinin daha elektronik olduğuna şahit olmaktayız. Dört duvar olacak şekilde üretimi sağlanarak içeriye ve dışarıya ısı geçişinin önlenmesi yapıldıktan sonra içten ve dıştan soğutucu makinaları ile çalışmaktadır. Her ürünün kendine özgü bir saklama derecesi olduğundan dolayı da isteğe bağlı olarak derecelendirmeler yapılabilmektedir. Yani sizler kurulum gerçekleştikten sonra ısısını ayarlayabilmektesiniz.

<

Sonkar Soğutma © 2018 Tasarım Yağmur Medya

Sonkar Soğutma +90 332 238 54 75

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram