Chiller süreçlerini ve endüstriyel rollerini anlama.

Endüstriyel soğutma, proses soğutucularının soğutma gücünü sağlar ve dünyadaki en önemli endüstrilerin bazılarının sorunsuz çalışması için gereklidir.

Endüstriyel soğutmanın işi, yüksek sıcaklıklı proses soğutmadan düşük sıcaklıklı donduruculara kadar olan süreçlerin bir gamını kapsar. Endüstriyel soğutma büyük bir iş sektörüdür: Gıda işleme ve inşaat gibi endüstrilerdeki önemi ve etkisi göz ardı edilemez.

Soğutucular, söz konusu belirli aparat veya araç için doğru sıcaklıkların sağlanması için önemlidir. Aslında, soğutma işlemi doğru yapılmazsa, tüm soğutma işlemi tehlikeye girer. Bu diğer önemli bitki süreçlerini etkileyebilir. Aksine, her şey yeterince soğutulduğunda, her şey en iyi şekilde çalışır.

Chiller sistemlerinin çoğu endüstriyel tesiste büyük bir elektrik tüketimi tüketicisi olduğunu biliyor muydunuz? ABD Enerji Bakanlığı’na göre, Kuzey Amerika’da yaratılan toplam elektrik gücünün yaklaşık yüzde 20’sini kullanıyorlar.

Teknik ve karmaşık doğa nedeniyle, endüstriyel soğutma süreçleri, günlük işlevleri ile ilgilenenlere zorluklar sunabilir. Bu uzmanlık alanı çok sayıda kurulum, parça, ağ ve sonuçta maliyetlerle ilgilenmektedir.

Sonkar Soğutma © 2018 Tasarım Yağmur Medya

Sonkar Soğutma +90 332 238 54 75

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram